Profilaktyka wszawicy

advertisement
Zał. Nr 3.
Lutynia, 22.10.2015r
PROFILAKTYKA WSZAWICY- WYCHOWAWCA INFORMUJE
W związku z możliwością sezonowego wystąpienia wszawicy ZALECA SIĘ WSZYSTKIM RODZICOM UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LUTYNI DO STAŁEGO WDROŻENIA PROFILAKTYKI WSZAWICY:
1.Sprawdzanie dziecku oraz wszystkim domownikom co najmniej raz w tygodniu głowy- pod względem występowania gnid i/lub wszy. 2. Jeżeli zauważy się gnidy i/lub wszy należy zakupić w APTECE preparat do zwalczania gnid, wszy, zastosować
zgodnie z załączoną ulotką producenta ( obecnie na rynku występuje wiele preparatów przeciw gnidom i/lub wszom). Te same czynności należy wykonać u wszystkich domowników. 3. Po około 7-10 dniach od zastosowania preparatu należy ponownie
sprawdzić głowę dziecku oraz domownikom. Jeżeli zabieg nie powiódł się –należy go powtórzyć.. 4. Ponadto należy pamiętać, że: każdy domownik powinien mieć swój grzebień/szczotkę, które należy myć wodą z mydłem/szamponem. Dzieci, które mają
długie włosy do szkoły powinny uczęszczać z upiętymi, związanymi ( gumki do włosów, spinki powinny należeć tylko i wyłącznie do dziecka). 5. W sezonie jesiennym, wiosennym, po długiej przerwie w nauce ( wakacje, ferie) często pojawia się wszawica.
Wówczas należy szczególnie zadbać o czystość głów dzieci ( bardzo łatwo zarazić się wszawicą w dużych skupiskach ludzi np. przedszkola, szkoły, place zabaw, podwórka , komunikacja miejska itp.).6. Należy pamiętać, że wszawica obecnie NIE jest
uznawana za chorobę zakaźną. Sprawdzanie głowy dziecku w ramach opieki nad dzieckiem należy do Rodziców, zwłaszcza podczas kąpieli dziecka, mycia/pomocy w myciu włosów, po powrocie ze szkoły/przedszkola , podwórka .
W razie wątpliwości Rodziców, czy dobrze sprawdzili głowy i/lub niewiedzy, jak sprawdzać- można skorzystać z porad pielęgniarki szkolnej.
Rodzicu! Zadbaj o własne dziecko! Zgłoś, jeżeli zauważysz u swojego dziecka gnidy/wszy ( zacznij działać zgodnie z w/w zaleceniami), daj szansę innym Rodzicom na zauważenie problemu.
Przygotowanie informacji: pielęgniarka szkolna
Data i podpis Rodzica, że zapoznał się z zasadami profilaktyki wszawicy oraz zaleceniami dla Rodziców…………………………………………………………………………………………………….
Download
Random flashcards
123

2 Cards oauth2_google_0a87d737-559d-4799-9194-d76e8d2e5390

ALICJA

4 Cards oauth2_google_3d22cb2e-d639-45de-a1f9-1584cfd7eea2

Motywacja w zzl

3 Cards ypy

66+6+6+

2 Cards basiek49

Pomiary elektr

2 Cards m.duchnowski

Create flashcards